Top týdne: 02 Oblíbené knihy z dětství

4. listopadu 2013 v 15:00 | B. |  MEME: Top týždňa

Zdravím!
Je tady druhá část knižního meme Top týdne - tentokrát na téme: Oblíbené knihy z dětství. Tak jdem na to!10. Čarodějky z jezdecké školy
(Carola von Kesselová)
Tuhle edici jsem na prvním stupni měla vážně ráda.
Holčičí parta, koně a čarovné schopnosti - pro mě tehdy dokonalá kombinace.

9. Klukům vstup zakázán
(Thomas Brezina)
Opět má oblíbená edice z prvního stupně. Hodně jsem si oblíbila hlavní hrdinky (Tinku a Lissi), které umí kouzlit. Taky mě strašně bavilo číst text, který byl úplně na začátku každé knížky z téhle edice. (Ke každé postavě z Tinčiny a Lissiny osmičlenné rodiny byla napsaná jedna věta, která vystihovala chování postavy v daném dílu edice.) Knížky je navíc úžasně ilustrovaná.


8. Broučci
(Jan Karafiát)
U broučků mě mrzí akorát smutný konec, ale jinak úžasná knížka.

7. Manka
(Václav Čtvrtek)
Rumcajs, Manka, Cipísek - postavičky, které k mému dětství neodmyslitelně patřily. Les Řáholec je prostě úžasné místo, plné úžasných příběhů


6. Ze života rodiny Horáčkovy
(Marie Kšajtová)
Pohádková knížka o tom, jak malá Anička pomocí mlýnku na kávu nechtěně zmenší své rodiče a musí se pak starat o celou domácnost.


5. Markétka a Bojar
(Joělle Barnabé- Dauvister)
Dvojka - Markétka a pes Bojar- jsou příkladem úžasného vztahu mezi psem a člověkem. V knize je pět kapitol a každá se odehrává v jiném prostředí. Já osobně mám nějeradši kapitolu Markéta a Bojar v cirkuse, protože mi přijde nejzajímavější a podle mě má ze všech kapitol nejhezší ilustrace.

Kronika města Kocourkova
(Ondřej Sekora)
Knížka u k teré jsem se jako malá musela pořád smát. Příběhy obyvatel Kocourkova, kteří dělali tak nesmyslné věci, že člověk se prostě musel pousmát.


3. Cesty formana Šejtročka
(Václav Čtvrtek)
Příběhy formana Šejtročka zbožňuju. Šejtroček i jeho víla Julča jsou postavy, které si prostě nejde neoblíbit.

2. Pohádky a povídky pro malé čtenáře
Tenká šedá knížka plná básniček a říkanek, které jsem uměla skoro zpaměti. Nechyběla ani spousta povídek s poučným koncem. Knížka je to hodně stará, když ji teď otevřu vidím, jak moc je ovlivněna komunismem. Ale když jsem byla malá bylo mi to jedno. Vždycky to pro mě bude jedna z knížek mého dětství.

1. Děti z Bulerbynu
(Astrid Lindgrenová)
Jednoznačně má nejoblíbenější. Četla jsem ji tolikrát, že už jednotlivé kapitoly umím nazpaměť. Naprosto úžasná knížka se sympatickýma postavama a krásnými příběhy. Vždycky jsem toužila být s Lisou, Annou, Britou, Olem, Lassem a Bossem v Bulerbynu a hrát si s nimi.
Jaká je vaše nejobliběnější kniha z dětsví?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Cleo Cleo | Web | 19. ledna 2014 v 11:11 | Reagovat

Čarodějky z jezdecké školy jsem naprosto zbožňovala. :D Ještě je někde mám doma, ale mám pocit, že jsem je nedočetla všechny. :(

2 Koňomilka Koňomilka | Web | 15. února 2014 v 16:09 | Reagovat

Skoro všechny znám a asi jsem měla nejoblibenější Čarodějky z jezdecké školy. :)
Mohu si tě přidat do oblíbených blogů?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama