Polibek pro Annu

3. července 2013 v 14:00 | B. , K. |  Recenze


Název: Polibek pro Annu
Autor: Stephanie Perkins
Žánr: Román
Počet stran: 336
Nakladatelství: COOBOO
Anotace:
Sedmnáctiletá Anna se cítí podvedená. Její rodiče ji totiž posílají na roční studium do Francie - přes půlku planety, do neznámého prostředí, aniž by navíc uměla slůvko francouzsky. Musí tak opustit své přátele, potenciální lásku i veškerá pohodlí amerického života a začít úplně nanovo. V romantické Paříži, ve městě, které nikdy nespí, se vrhá do nových vztahů i zkušeností a odhaluje v sobě skryté vlastnosti.
K. : Polibek pro Annu je poměrně propagovaná kniha. A myslím, že právem. Nic jí totiž nechybí, zkrátka román, na léto ideální. Skvělá odpočinková četba a musím říct, že i mně se to moc líbilo. Postavy jsou určeny k tomu, abyste si je oblíbili, líbí se mi, že všichni tam mají záporné i kladné vlastnosti. Nikdo není jenom bílý nebo černý. Étienne St. Clair je osoba, jejíž kouzlu spolu s Annou pomalu propadáte..

B. : Ano, musím přiznat, že St.Clair se po přečtení tohohle lehkého letního románu, připojil k seznamu knižních hochů, které jsem si nedokázala nezamilovat. Záviděla jsem Anně celou její veselou a různorodou partu a všechno, co spolu vyváděli. Super je, že při čtení Polibku pro Annu máte pocit, že i vy jste součástí jejich party a spolu s Annou objevujete krásy romantické Paříže.


K. : Áách, Paříž. Upřímně, před přečtením téhle knížky jsem k tomuhle městu neměla žádný vztah. A i když to bude znít ošklivě, viděla jsem to jenom jako místo, kde jezdí přeslazení snobi na líbánky. Ovšem.. Já miluju atmosféru měst, jídlo, oblečení, které je pro ono místo typické. St. Clair, Paříž.. Anna snad žila ve snu. Zkrátka se mi moc líbilo, jak byla Paříž popsána. Od operní pěvkyně, která každý večer zpívala pod okny, přes stovky kin a Notre-Dame.

B. : Navíc se u téhle knížky rozhodně nebudete nudit. Jednak se čte vlastně sama, protože vás neustále pohání touha zjistit, jak to vlastně s Annou, St. Clairem a ostatními dopadne. I když přiznejme si, že u tohohle žánru, ten konec tak nějak tušíte. I přesto vás děj určitě na mnoha místech překvapí. Další věcí, která dělá z Polibku pro Annu tak čtivou knihu, je humor. Autorka přesně věděla, kde hodit vtipnou scénu. A úplně parádní byly dialogy. U většiny knížek zůstane pouze u pokusu o vtip, při čemž mnohdy je to dokonce na hranici takové lehké trapnosti, při čtení této knihy, jsem se ale opravdu bavila a smála.

K. : Jinak mi SOAP (School of America in Paris) připadala jako taková ta typická americká škola, jakou známe z těch všech ohraných filmů. Ale kupodivu mi to nijak nevadilo. Pokud tedy hledáte lehkou, čtivou, vtipnou a romantickou knížku, jste určitě na správné adrese. Nečekejte žádné hluboké filozofické myšlenky, prostě se pobavíte a budete si přát, abyste i vy jednou potkaly svého St. Claira.


B. : Naprosto souhlasím. Polibek pro Annu je romantická komedie, která je jako stvořená pro letní dny. Takže, pokud se chystáte na dovolenou a přemýšlíte, jakou knížku vzít s sebou, Polibkem pro Annu rozhodně nic nezkazíte. S Annou prožijete první polibky i starosti, zjistíte, že ač se zdá vše ideální, vždycky najdete osobu, kterou svým chováním zraňujete.. Zkrátka a dobře - zasmějete se, zamilujete, poznáte Paříž a navrch zjistíte, jak to na takové internátní škole v zahraničí chodí. Je recommande!
Hodnocení: 7/10
Knihožrout doporučuje!K. , B.
Zdroj obrázků: Google, Tumblr
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama