Červenec 2013

Prázdninový knižní tag

31. července 2013 v 15:37 | B. , K. |  Ostatní
Ahoj! :)
Dneska je tady náš první tag.. Na tom by asi nebylo nic divného.. Pokud by nebyl formou videa :D

Dospěj!

23. července 2013 v 19:05 | K. |  Recenze

Název: Dospěj!
Autor: Ben Brooks
Žánr: Příběh
Počet stran: 232
Nakladatelství: JOTA
Anotace:
Jasper má plné ruce práce. Končí střední školu, zkoušky na krku, matka na něj má přehnané nároky, každý týden musí navštěvovat psycholožku (které navíc od A do Z lže), na chatech je to samá prostitutka, na YouTube samé záznamy sebevražd a jeho kámoši se sjíždějí drogami a lijí do sebe levný alkohol… a navíc je jeho otčím nejspíš vrah a holka, co se s ní vyspal (jen jednou a totálně na šrot), zřejmě čeká mimino…
Jak to má asi tak všechno zvládnout?

Legenda

9. července 2013 v 19:58 | B. |  Recenze
Název: Legenda
Autor: Marie Lu
Žánr: Dystopie
Počet stran: 280
Nakladatelství: COOBOO
Anotace:
Na území, kde se kdysi rozprostírala západní část Spojených států, se nyní nachází Republika - stát, který je v nikdy nekončící válce se svými sousedy. Patnáctiletá June se narodila v jedné z nejbohatších čtvrtí v Republice, je zázračným dítětem a připravuje se na závratnou kariéru v nejvyšších vojenských kruzích. Stejně starý Day naproti tomu vyrůstal ve slumu a už ve svém mladém věku je nejhledanějším zločincem Republiky.
Oba pocházejí z naprosto odlišných světů a zdá se, že neexistuje důvod, proč by se jejich cesty někdy měly zkřížit. Ovšem pouze do doby, než je zavražděn Metias, bratr Juny, a než se Day stává hlavním podezřelým. Rozpoutává se hra na kočku a myš, v níž se Day snaží ochránit svou rodinu a June pomstít smrt bratra. Ale při šokujícím zvratu událostí oba odhalí, co je ve skutečnosti postavilo proti sobě. Nyní nastává boj o holý život, boj o budoucnost lidstva, boj o skutečnou lidskou svobodu.

Petr a Lucie

6. července 2013 v 12:00 | K. |  Recenze

Název: Petr a Lucie

Autor: Romain Rolland

Žánr:Literatura světová - Novela

Počet stran: 96

Nakladatelství: Melantrich

Anotace:
Milostná novela, jemně kreslený příběh tragické lásky mladých milenců zahalený stínem válečného utrpení a hrůzy první světové války. Oba mladí lidé žili svou bezmeznou láskou a svými romantickými sny a ve velikonočním týdnu se měli zcela oddat jeden druhému...


Polibek pro Annu

3. července 2013 v 14:00 | B. , K. |  Recenze


Název: Polibek pro Annu
Autor: Stephanie Perkins
Žánr: Román
Počet stran: 336
Nakladatelství: COOBOO
Anotace:
Sedmnáctiletá Anna se cítí podvedená. Její rodiče ji totiž posílají na roční studium do Francie - přes půlku planety, do neznámého prostředí, aniž by navíc uměla slůvko francouzsky. Musí tak opustit své přátele, potenciální lásku i veškerá pohodlí amerického života a začít úplně nanovo. V romantické Paříži, ve městě, které nikdy nespí, se vrhá do nových vztahů i zkušeností a odhaluje v sobě skryté vlastnosti.