Paranormálové - Zlodějka duší

24. června 2013 v 16:19 | B. , K. |  Recenze

Název: Paranormálové - Zlodějka duší
Autor: Kiersten Whiteová
Žánr: Fantasy román
Počet stran: 352
Nakladatelství: Fortuna libri
Anotace:
Hrdinka románu Evie má velice zvláštní povolání: pracuje v Mezinárodní agentuře pro zadržování paranormálů. Běžně se vídá s upíry a vlkodlaky, její nejlepší přítelkyně patří mezi mořské panny a nová láska je vodouch - paranormál, který na sebe dokáže brát nejrůznější podoby. Nic na paranormálních tvorech ji nemůže překvapit a zaskočit. Paranormálové jí vlastně připadají normální a agentura jí nahrazuje rodinu, o kterou přišla. Trochu jí vadí, že je ochuzena o běžné radosti svých vrstevníků, ale vede vcelku spokojený život. To se však má brzy změnit...K. : O Paranormálech jsem slyšela už mockrát předtím, než jsem na tuhle knížku vlastně narazila. Upřímně jsem ji neplánovala číst, ale když jsem ji viděla ve slevě, nemohla jsem ji tam nechat. A navíc ta obálka..

B. : Evie nikdy nevedla normální život. Od svých osmi let totiž pracuje pro MAZP - organizaci, která se zabývá odchytem a značkováním paranormálů. Takže místo, aby Evie chodila do školy jako její vrstevníci, většinu času díky svému zvláštnímu nadání tráví ve společnosti čarodějnic, upírů, vlkodlaků a dalších paranormálních bytostí.
K. : Řekla bych, že tahle knížka je skvělá oddechovka. Pokud od ní nečekáte nevídané zázraky, nebudete zklamaní. Čte se svižně, není nijak složitá a dalo by se říci, že při její četbě se nemusíte nijak přehnaně soustředit. Nechybí ani trocha té ironie a vtipu. Moc se mi líbí podmínky, za jakých Evie vyrůstá. A vůbec - paranormální jevy, nadpřirozené bytosti, cizí světy.. To je přesně něco pro mě. Byla jsem uchvácena vlkodlaky, upíry, vílami, vodouchy, čarodějnicemi...

B. : Autorka vymyslela opravdu spoustu různorodých paranormálů a navíc je podala jinak, po svém. Například mě příjemně překvapilo, jakou roli v celém příběhu hrají víly. Člověk má tak nějak zafixováno, že víly jsou milé a křehké bytůstky - no, v této knize je tomu úplně jinak.
Ze začátku jsem měla t
rochu problém s Evie - přišla mi jako ten typ "jsem-totální-borka-a-všechno-zvládnu-sama," ale postupem času jsem si ji vlastně oblíbila. Jedinou věcí, která čtení, jinak velmi čtivě napsané knížky, kazila, bylo neustálé opakování slovního spojení "s to." Vážně, člověku to po chvíli začne lézt na nervy. :D
K. : Kdybych se měla vyjádřit k Evie, mám stejný názor jako Barča. Postupně se prostě smíříte s jejím charakterem, ale s čím jsem se já osobně nikdy nesrovnala, byla Eviina posedlost růžovou barvou. Někdy jsem se ale prostě párkrát zhluboka nadechla a všechno bylo zase v pohodě. Ale její růžové kozačky.. Chápete, proč zrovna růžové?
Když o Paranormálech ještě přemýšlím, nacházím jistou podobnost se Školou noci. V dobrém slova smyslu. Zkrátka Parananormály doporučuju všem, kteří mají chuť na nějakou dobrou oddechovku.

B. : Souhlasím, když to shrnu - Knize nechybí romantika ani vtipné pasáže. Nečekejte ale žádné hluboké myšlenky ani příběh, který by vám nedal spát. Je to opravdu taková oddechová kniha, ve které se autorce povedlo vytvořit moc příjemné a originální paranormální prostředí.

Hodnocení: 7/10
Knihožrout doporučuje!K. , B.
Zdroj obrázků: Google, Tumblr

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Líbila se vám kniha Paranormálové- Zlodějka duší?

Ano, nádherná knížka
Nebyla špatná
Moc mě neoslovila
Nelíbila se mi

Komentáře

1 Polgara Polgara | Web | 29. července 2013 v 19:57 | Reagovat

Je fakt, že je to hodně oddechové čtní, ale příjemně oddechové čtení. To s těm vílama mě taky překvapilo a chvíli trvalo než jsem si na to zvykla.
Tady se mi líbí především autorčina originalita, která na čtenáře vyskakuje skoro ze všeho. A to je na tomhle právě to nejlepší. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama