Úvod

31. května 2013 v 14:46 | B. , K. |  O nás
Ahoj, vítáme Vás na našem knižním blogu. Nutno podotknout.. Prvním knižním blogu. Takže, prosím, sem tam přivřete oči, však my se do toho dostaneme. K nalezení tu budou především recenze, tipy na knížky a naše názory. Máme taky v plánu občas recenzi udělat formou videa.
A v čem je Knihožrout jiný než ostatní knižní blogy? Protože jsme na blogu dvě, budeme se snažit, abyste si mohli k většině recenzí přečíst dva názory a abyste nebyli ovlivněni jednostranným pohledem na věc.

Teď je asi přesně ten čas, kdy bychom se vám měly trochu představit.Přišla jsem na svět přibližně před 16 a něco lety a rodiče mi dali jméno Barbora. Studuju na gymplu a ve škole mě baví... přestávky. No dobře, dá se říct, že se mi taky líbí jazyky.
Hrozně ráda čtu (Já vím, zcela nečekané, schválně se přihlaste, koho z vás to překvapilo :D) Bez knížek bych si svět asi nedokázala představit. Knížky jsou pro mě jako přátelé, pomocníci, brána k mé fantazii a prostředek k odreagování se. Neřekla bych, že mám přímo nějaký jeden nejoblíbenější žánr. Čtu dystopie, psychologické romány, fantasy a v letních dnech klidně sklouznu i k těm typickým dívčím románům z červené knihovny. Miluju knížky, které mě donutí přemýšlet, knížky, které mě donutí nad jejich příběhem uvažovat i potom, co je dočtu. Kdybych měla jmenovat pár knížek, kterým se tohle povedlo, byly by to asi tyhle: Hunger games (Suzanne Collins), Ten, kdo stojí v koutě (Stephen Chbosky) a Hvězdy nám nepřály (John Green).
Kromě čtení mám ale i jiné zájmy. Tak třeba už odmalička ráda píšu vlastní povídky. (Ono to psaní jde asi s četbou prostě ruku v ruce.) A takovým mým velkým bláhovým snem je vydání vlastní knížky. ( No, s mým věčným odkládáním a nedokončováním načnutých věcí, to může být trochu problém.) Taky hrozně ráda tancuju. Něco přes dva roky se věnuju zumbě a jinak mě ještě baví Contemporary dance. (Strašně obdivuju ty ohebné tanečnice, které tanec dokáží tak nádherně prožívat.)
Jsem veselý, líný, přátelský, trémistický, užvaněný, prý (a zdůrazňuju prý! :D) lehce manipulativní a snad trochu empatický snílek, těší mě! :)


Jmenuju se Klára, je mi šestnáct. Momentálně chodím do prváku na gympl a jsem si stále víc jistá, že tam nepatřím. Ale už je pozdě :D
Mezi moje koníčky patří psaní (povídky, básničky a další věci, které vyplodila má chorá mysl, haha). Píšu proto, že musím. Neumím bez toho být. Když mám problém, vím, že musím psát. Nic jiného většinou nepomáhá, v poslední době sice většinu nezveřejňuju, protože mi to přijde.. Moc osobní.. To ale nic nemění na tom, že to miluju.
Mám ráda umění tak nějak obecně. Věnuju se i malování a někdy mě mrzí, že jsem se vydala trochu jiným směrem.. Ale asi to tak mělo být.
A přirozeně čtení, jinak bych tady asi nebyla. Už jsem asi víceméně vyrostla z období dívčích románů..
Ale jsem otevřená všem žánrům a spisovatelům. Kdybych měla zmínit nejoblíbenější, byl by to asi Stephen Chbosky (dokázal si mě naprosto získat jedinou knížkou-Ten, kdo stojí v koutě), C. D. Payne, jehož humor miluju (Neviditelný, Mládí v hajzlu..), dále třeba Veronica Roth (Divergenci a Rezistenci určitě znáte), Stephenie Meyer (ne kvůli Twilight, ale kvůli Hostiteli), Suzanne Collins (Hunger games je série, která patří mezi mé nejoblíbenější dystopie), Sarah Dessen (Ukolébavka), líbí se mi Karel Čapek, i když tam toho nemám načteno ještě tolik, přicházím na chuť Shakespearovi... Je toho hodně a určitě jsem na něco zapomněla.
Nečtu jenom YA, naopak. Ráda sáhnu i po klasice a to, jestli ji dočtu záleží jenom na tom, jak moc mě baví a jak moc mě osloví námět. Jsem překvapena, že většina z nich není tak nudná jak by se mohla zdát. Povinná četba a nudná četba nemusí být to samé.
...Tak trochu blázen, který má hlavu v oblacích a nohy na zemi, takže často zakopává. Čím dál tím víc štiplavě sarkastická, hrdý vlastník toho nejúchylnějšího humoru, který kdy může existovat. Člověk, pro něhož je rodina na prvním místě.
Hodně se směju a hodně brečím, miluju čokoládu a nesnáším jakýkoli nucený sport (třikrát hurá tělocviku!!). A prostě doufám, že se Vám bude náš blog líbit! :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 anonym anonym | 2. června 2013 v 11:35 | Reagovat

Vypadáte mmoc simpaticky!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama